Implant słuchowy dla seniora. Czy warto zdecydować się na operację?

Niedosłuch lub głuchota to schorzenia, na które szczególnie narażone są osoby starsze. Utrata słuchu niesie za sobą poważne konsekwencje takie jak frustracja, wycofanie, zrezygnowanie i niepokój. Nieprawidłowe odbieranie dźwięków docierających z otoczenia jest również uciążliwe dla relacji rodzinnych oraz społecznych. Implant słuchowy dla seniora może to zmienić. Dlaczego warto zdecydować się na jego wszczepienie?

Implant słuchowy dla seniora przywraca życie towarzyskie

Rozmowa jest fundamentem relacji międzyludzkich oraz funkcjonowania społecznego. Służy ona nie tylko jako narzędzie wymiany informacji, ale pozwala również na kształtowanie wiedzy o otaczającym nas świecie. Zaburzenia słuchu wpływają na brak poczucia bezpieczeństwa oraz komfortu w kontakcie z drugim człowiekiem. Osoby starsze wybierają izolację i wycofanie, aby uniknąć negatywnego napięcia i rozczarowań. Takie zachowanie determinuje pogłębiające się uczucie samotności, niezrozumienia. Odpowiednio dobrany implant słuchowy dla seniora pozwala odzyskać radość z życia rodzinnego. Rozwiązanie to wpływa nie tylko na aktywizacje społeczną osoby starszej, ale także daje poczucie komfortu najbliższym, którzy poczują się wysłuchani i zrozumiani.

Poprawia funkcjonowanie w przestrzeni miejskiej

Implant słuchowy dla seniora poprawia także słyszenie przestrzenne, umożliwiające osobie starszej odnalezienie się w otoczeniu. Prawidłowe rejestrowanie pochodzenia sygnałów akustycznych to zdolność do wyodrębniania z wielu dźwięków tego, który powinien być przedmiotem zainteresowania. Umiejętność ta znaczący w sposób wpływa na bezpieczeństwo seniora oraz poprawia jego funkcjonowanie w przestrzeni publicznej.

Czytaj również  Sposoby na upalne dni

Implant słuchowy dla seniora pozwala cieszyć się dźwiękiem

Implant ślimakowy wpływa na osłabnięcie natężenia szumów usznych oraz zawrotów głowy, które towarzyszą głuchocie. Jakość życia pacjentów ulega poprawie również dzięki przywróceniu możliwości słuchania muzyki. Piosenki z dawnych lat poprawiają nastrój oraz aktywizują osoby starsze, co przekłada się na ich ogólny dobrostan. Implant słuchowy dla seniora to także komfortowe korzystanie z telefonu, co pozwoli na częsty kontakt z najbliższymi i poczucie bezpieczeństwa.

Bezpieczne rozwiązanie w każdym wieku

Implant słuchowy dla seniora to skuteczna metoda leczenia głębokiego niedosłuchu i głuchoty u pacjentów powyżej 60 roku życia. Lepsze rozumienie mowy pozwala pacjentowi na spontaniczne włączanie się do rozmów oraz szereg aktywności, na które wcześniej nie mógł sobie pozwolić. Prawidłowy odbiór sygnałów dźwiękowych nie tylko poprawia komunikacje z otoczeniem, ale również podnosi poczucie własnej wartości i umożliwia odkrywanie uroków życia na nowo.

O wszystkich tych korzyściach przekonał się pan Mieczysław, pacjent Medicus Care, wrocławskiej kliniki zajmującej się leczeniem niedosłuchu.

Koszty związane z leczeniem są w pełni refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Finansowane obejmuje przygotowanie pacjenta do zabiegu oraz późniejszą rehabilitacje. Skontaktuj się ze specjalistami Medicus Care w celu otrzymania profesjonalnej diagnozy medycznej i zakwalifikowania się na bezpłatny zabieg wszczepienia implantu słuchowego.

Czytaj również  Czym jest staw skroniowo - żuchwowy i jakie pełni funkcje?

 

Źródło: Medicus – Specjalistyczne Centrum Medyczne z Wrocławia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *