Kremy do suchej skóry

Wiele osób zmaga się z suchą skórą twarzy. Jest ona ściągnięta, matowa i napięta. Taka skóra wymaga odpowiedniej pielęgnacji. W wielu przypadkach swędzi bądź piecze oraz ulega podrażnieniom. W drogeriach oraz aptekach dostępne są sprawdzone kremy do suchej skóry. Warto dowiedzieć się, które z nich są najlepszym wyborem.

Problem suchej skóry twarzy

Okazuje się, że bardzo sucha skóra na twarzy to przypadłość, która często jest wrodzona, ale może być też efektem błędów w pielęgnacji. Najczęściej objawia się zbyt małą ilością łoju oraz niskim poziomem lipidów w naskórku, co doprowadza do ucieczki wody. Oprócz tego szybciej się starzeje oraz pojawiają się na niej zmarszczki. Z tego powodu dobrze wiedzieć, jaki krem do bardzo suchej skóry twarzy sprawdza się najlepiej. Należy zdawać sobie sprawę z tego, że sucha skóra w wielu przypadkach nieestetycznie wygląda, a dodatkowo sprawia dyskomfort. Co więcej, ulega też podrażnieniom oraz zranieniom, ponieważ jest bardzo cienka oraz zbyt napięta, co powoduje wiele problemów. Nierzadko piecze, swędzi oraz szczypie. Jest też ściągnięta i mało elastyczna, a niekiedy też się łuszczy. Najczęściej ma szary kolor i nie błyszczy się tak jak zdrowa, odpowiednio nawilżona cera. Okazuje się, że plusem suchej skóry jest to, iż rzadko pojawiają się na niej wszelkie wypryski oraz zaskórniki. Należy zdawać sobie sprawę z faktu, że sucha, swędząca i podrażniona skóra nierzadko też wynika z wszelakich schorzeń. Mowa tutaj przede wszystkim o tarczycy, łuszczycy oraz AZS. W przypadku, gdy podejrzewa się u siebie jakąś istotniejszą przypadłość, trzeba niezwłocznie skonsultować się z dermatologiem bądź lekarzem internistą.

Czytaj również  Jak usunąć wodoodporny makijaż?

Problem suchej skóry – jaki krem wybrać?

Bardzo dużo osób zastanawia się, jaki wybrać krem do suchej skóry. W drogeriach oferowane są sprawdzone produkty kosmetyczne. Najlepsze okazują się specjalistyczne dermokosmetyki, które skierowane są do ludzi z problemem nadmiernego przesuszenia cery. Świetny produkt powinien w swym składzie mieć składniki nawilżające. Mowa tutaj głównie o kwasie hialuronowym, moczniku, aloesie oraz glicerynie. Inną bardzo istotną grupą są składniki natłuszczające tworzące na skórze warstwę okluzyjną. Świetnie chronią one skórę przed ucieczką wody oraz przed wszelkimi podrażnieniami. Warto stosować krem na bazie parafiny oraz wazeliny. Świetne są też naturalne masła oraz oleje. Krem przeznaczony do pielęgnacji suchej skóry twarzy musi mieć w swym składzie składniki, które odbudowują uszkodzenia w naskórku. Mowa tutaj przede wszystkim o ceramidach, lipidach, ale też o alantoinie. Natomiast wszelkie podrażnienia skórne doskonale koi nagietek, rumianek, a także d-panthenol. Dlatego warto postawić na krem, który zawiera takie zioła oraz substancje. Oprócz tego taki kosmetyk powinien mieć w swoim składzie witaminy A, E, a także z grupy B. Do tego dolicza się też ekstrakty roślinne mające dobroczynne działanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *