Kremy na zimę

Pielęgnacja skóry powinna być dostosowana do jej aktualnej kondycji i warunków pogodowych. Inne kosmetyki sprawdzą się latem niż zimą. Warto mieć to na uwadze przy ich wybieraniu, aby zaspokoić wszystkie potrzeby cery. W okresie zimowym jest ona wystawiona na działanie szeregu niekorzystnych czynników atmosferycznych. Promieniowanie słoneczne, ujemne temperatury i wiatr mają niekorzystny wpływ na skórę. Warto wobec tego stosować właściwą pielęgnację, która zapobiegnie suchej cerze, poszarzałej i szorstkiej w dotyku.

W jaki sposób dbać o skórę zimą?

Zimą bardzo ważne jest to, aby stosować kosmetyki natłuszczające i nawilżające skórę. Mają one redukować zaczerwienienia i podrażnienia. Bardzo istotne staje się odżywienie skóry i wzmocnienie jej warstwy hydrolipidowej. Prawidłowa pielęgnacja zapewnia należytą ochronę przed działaniem mrozów, wiatru, wilgoci i suchego powietrza. Świetnie sprawdzają się wobec tego kremy na zimę o działaniu ochronnym i odżywczym. Regularnie powinno się wykonywać peeling i nakładać na twarz regenerujące maseczki.

W kosmetykach mile widziane są naturalne olejki, można ich używać także do oczyszczania twarzy. W sprzedaży znajdują się także specjalne kremy o działaniu wielokierunkowym, które dają błyskawiczne efekty. Ich zadaniem jest silne natłuszczenie i nawilżenie skóry. Przeciwdziałają ucieczce wody przez naskórek, zabezpieczają przed działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych. Mają właściwości kojące i regenerujące. Kremy na zimę łagodzą świąd i uczucie pieczenia, niwelują stany zapalne. W składzie mile widziane są przede wszystkim masła roślinne, beta glukan, hialuronian sodu, mocznik, d-pantenol, alantoina, skwalen.

Jak pielęgnować skórę w okresie zimowym?

W kremie na zimę powinny znaleźć się lipidy. Mile widziane są rozmaite oleje rośliny, czyli przykładowo olej arganowy, kokosowy, lniany, z awokado. Warto także postawić na pielęgnację z wykorzystaniem wosku pszczelego, ceramidów. Wszystko to ma na celu wzmocnienie bariery hydrolipidowej skóry i poprawienie jej kondycji. Bardzo ważne w zimowej pielęgnacji są witaminy i antyoksydanty. Należy wobec tego mieć na uwadze, czy w składzie znajdują się witaminy A, E, C, K, PP. Niezwykle istotne są również humektanty, do których zalicza się między innymi kwas hialuronowy. Jego zadaniem jest przede wszystkim ochrona naskórka przed utratą wody i nawilżenie skóry.

Zimą niezwykle ważne staje się sięganie po kosmetyki z filtrami słonecznymi. Kremy na zimę mają bogatą konsystencję, silnie natłuszczają. Mają odżywiać, wygładzać, regenerować naskórek. Nie sprawdzą się lekkie kremy o konsystencji żelowej. Lepiej sięgać po nie latem. Im mniej wody w kosmetyku, tym gorzej. Nie zaleca się również kosmetyków z gliceryną, które wiążą wodę, co sprzyja pękaniu skóry podczas mroźnych dni. Zimą zdecydowanie lepiej sprawdzają się kremy na bazie maseł i olejów roślinnych. Natłuszczają one skórę i ją odżywiają. Nawet jeśli cera jest sucha, to nie trzeba nakładać na nią dużej ilości kosmetyku.

Czytaj również  Kremy do suchej skóry

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *