Mały sprzęt AGD – Który powinieneś mieć w swojej kuchni

Jaki sprzęt jest potrzebny w kuchni? Na pewno lodówka, kuchenka, piekarnik, okap – tutaj raczej nikt nie ma wątpliwości. Jednak sprawa małego AGD nie jest już taka jednoznaczna. Każdy z nas ma nieco inne potrzeby i przyzwyczajenia. Właśnie nimi kierujemy się zazwyczaj kupując rzeczy do kuchni. Natomiast może warto wziąć również pod uwagę nowe możliwości?

 

Jakie jest podstawowe wyposażenie kuchni, jeśli chodzi o drobne AGD?

Jedna z pierwszych rzeczy, którą kupuje się urządzając kuchnię to czajnik. Oczywiście obecnie jest to zazwyczaj czajnik elektryczny, dzięki któremu w szybki i wygodny sposób możemy zagotować wodę. Większość z nas pije kawę i herbatę kilka razy dziennie, a więc jest on potrzebny naprawdę często.

Miłośnicy kawy parzonej z pewnością nie wyobrażają sobie życia bez ekspresu, do którego wkłada się specjalne kapsułki lub wsypuje ziarna – zmielone lub nie. Często istnieje również od razu możliwość spienienia mleka. Wybór ekspresów do kawy jest bardzo duży. Dlatego przed dokonaniem zakupu trzeba się zastanowić na jakich funkcjach najbardziej nam zależy oraz ile możemy na niego wydać.

Obecnie coraz bardziej modne jest picie świeżo wyciskanych soków. Nic dziwnego – są one niezastąpionym źródłem witamin, minerałów i żywych enzymów. Żeby przyrządzać takie soki samodzielnie najlepiej zaopatrzyć się w wyciskarkę wolnoobrotową. Właśnie tego rodzaju sprzęt pozwala na uzyskanie najbardziej wartościowego napoju. Inne możliwości to sokowirówka lub blender kielichowy.

Czytaj również  Świeże soki z warzyw i owoców - dlaczego warto je pić

W każdej kuchni co jakiś czas potrzebny jest mikser. Natomiast jeśli ktoś może sobie na to pozwolić, to warto zainwestować od razu w robota kuchennego, który uciera, ubija, mieli, kroi, szatkuje itp.

Jaki dodatkowy sprzęt AGD może przydać się w kuchni?

Blender to urządzenie bez którego można żyć, ale kiedy zacznie się go używać, wszystko staje się łatwiejsze. Modele ręczne pozwalają na robienie zup kremów czy papek dla niemowląt. Jeśli wybierzemy propozycję z dodatkowymi funkcjami, to możliwe będzie również miksowanie i ubijanie. W blenderach kielichowych przyrządza się różnego rodzaju koktajle, sosy, masło orzechowe oraz kruszyć lód.

blender z akcesoriami
blender z akcesoriami

Osoby, które cenią sobie dobre śniadania powinny uwzględnić zakup tostera lub opiekacza. Można też wziąć pod uwagę wypiekacz do chleba. Co prawda zajmuje trochę miejsca, ale daje szansę na rozkoszowanie się świeżym pieczywem, którego przygotowanie nie wymaga żadnego wysiłku. Tego typu urządzenia posiadają kilka programów, co oznacza, że możemy robić różne rodzaje chleba, a nawet ciasta, konfitury czy jogurt.

Jaki sprzęt kuchenny może nam jeszcze ułatwić i uprzyjemnić codzienne przygotowywanie posiłków?  Na pewno frytkownica. Oczywiście w sklepach bez problemu można kupić frytki, które wystarczy włożyć do piekarnika, ale jednak porcja pokrojonych ziemniaków usmażonych na głębokim tłuszczu to jest to… A na deser – gofry! Gofrownica to rodzaj urządzenia, które wyciągamy raz na jakiś czas, ale warto je mieć.

Czytaj również  Co oznacza typ mąki?

Za interesujące, ale na pewno nie niezbędne możemy uznać: automaty do gotowania jajek, suszarki do warzyw i owoców, spieniacze do mleka, maszynki do lodów czy grille elektryczne.