Jak usunąć wodoodporny makijaż?

Makijaż upiększa każdą kobietę. Dodaje uroku, potrafi podkreślić atuty jej urody, takie jak na przykład piękne usta, oczy, mocno zaznaczone kości policzkowe. Trzeba jednak pamiętać o tym, że bardzo ważne jest prawidłowe usuwanie makijażu. Etap pielęgnacji, jakim jest wieczorny demakijaż, powinien stać się codzienną rutyną każdej kobiety.

Na czym polega odpowiedni demakijaż?

Demakijaż jest bardzo ważny, bo to właśnie podczas tego kroku pielęgnacyjnego usuwa się z twarzy kosmetyki, a także inne zabrudzenia. Po nim skóra powinna być odświeżona, czysta. Demakijaż należy robić tak długo, aż wacik, którym przeciera się twarz, będzie całkowicie czysty. Oznacza to często nawet kilka minut oczyszczania. Tak dzieje się wtedy, gdy kobieta używa kosmetyków wodoodpornych, które są bardzo trudne do usunięcia. Wodoodporne kosmetyki sprawdzają się na wielkie wyjścia. Jeżeli kobieta pragnie, aby makijaż długo wyglądał nienagannie, może sięgać właśnie pod tusz wodoodporny, cienie, pomadkę do ust czy fluid. Takie kosmetyki wymagają jednak więcej pracy podczas ich usuwania z twarzy. Przyda się między innymi dobry płyn micelarny.

Bioderma płyn micelarny, czyli kultowy kosmetyk do demakijażu

Płyn micelarny to bez wątpienia jeden z lepszych kosmetyków do demakijażu. Dlaczego warto sięgnąć właśnie po ten specyfik? Nie każdy wie o tym, że płyny micelarne mają specjalną strukturę, składają się z tak zwanych miceli. Pozwalają one na dogłębne usuwanie makijażu, rozpuszczają go. Dzięki temu twarz jest naprawdę dobrze oczyszczona. Oczywiście, aby mieć pewność, że ze skóry zostały usunięte wszystkie kosmetyki, na koniec warto zastosować jeszcze żel do mycia twarzy albo piankę. To kolejny krok demakijażu, który pozwala na prawidłowe oczyszczanie cery. Na samym końcu należy jeszcze zastosować po prostu klasyczny tonik do twarzy. Przywraca on prawidłowe pH skórze. Jest ona gotowa na kolejne kroki pielęgnacyjne.

Czytaj również  Mak - właściwości, wartości odżywcze

Inne kosmetyki do usuwania makijażu wodoodpornego

Płyn micelarny od biodermy sprawdza się świetnie do usuwania makijażu wodoodpornego. To jeden z kultowych kosmetyków, po który sięgają kobiety tak naprawdę na całym świecie. Warto wiedzieć jednak o tym, że pojawiają się też nowe kosmetyki, które dedykowane są do usuwania takiego makijażu. To na przykład olejki, które sprawdzają się w przypadku naprawdę opornych kosmetyków. Nakłada się je opuszkami palców na twarz, a następnie masuje. Niektóre zmieniają się w delikatną emulsję, inne bardziej się pienią. Olejki doskonale radzą sobie między innymi z usuwaniem fluidu oraz różu, który często bardzo mocno wtapia się w skórę. Nie są natomiast dobrym wyborem do demakijażu oczu. Tutaj dużo lepiej sprawdzi się właśnie klasyczny płyn micelarny od biodermy. Wystarczy nasączyć nim wacik, a następnie po prostu przyłożył do oczu. Płyn rozpuści kosmetyk, dlatego uda się go usunąć nawet bez pocierania oczu. To bardzo ważne, ponieważ zbyt mocne tarcie może powodować podrażnienie oczu, a także pogłębiać zmarszczki mimiczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *