I Międzynarodowa Konferencja TERAPIA BLIZN

Na drugą połowę października zaplanowano I Międzynarodową Konferencję Terapii Blizn. Będzie to wydarzenie o szczególnym znaczeniu dla środowiska osteopatów, fizjoterapeutów, masażystów i położnych. Doświadczony zespół praktyków i dydaktyków w roli organizatora oraz udział znanych autorytetów jako gości specjalnych zapowiada wysoki poziom konferencji. Wszystko to we Wrocławiu, mieście spotkań.

Idea organizacji I Międzynarodowej Konferencji TERAPIA BLIZN zrodziła się ze świadomości faktu, iż jest to temat, który wymaga ogólnej dyskusji i wymiany doświadczeń. Profesjonalną terapię blizn praktykuje stosunkowo niewielu specjalistów, a zdecydowana większość nie posiada w tym zakresie wystarczającej wiedzy. Jest to kwestia, którą niedostatecznie rozwija się w edukacji pielęgniarek, położnych, fizjoterapeutów, masażystów i osteopatów. Tym samym jest to obszar, w którym specjaliści często nawet nie podejmują próby udzielenia pomocy i poprawy komfortu życia swoich pacjentów. Konferencja ma być pierwszym krokiem na drodze ku zmianie i rozpoczęciu wdrażania terapii blizn jako stałego elementu pracy specjalistów w tym obszarze w Polsce.

Bogaty w merytorykę program konferencji został przygotowany przez zespół praktyków, którzy swoje doświadczenie budowali latami – zespół SYSTEMA Centrum Zdrowia z Marcinem Szkolnickim na czele. Udział w tym wydarzeniu potwierdzili wyjątkowi goście specjalni, autorytety w swojej dziedzinie: David Boeger, Arne Goebel, Ina Boeger czy Nils Bringeland. Na liście prelegentów znaleźli się również: Anna Laurowski, Anna Żurowska, Marcin Brzozowski i Marcin Szkolnicki. Każdy z nich poruszy wybraną kwestię dotyczącą terapii blizn, w ramach której podzieli się własną wiedzą i doświadczeniem uzyskanym
w pracy z pacjentami. – Organizacja tej konferencji to odpowiedź na potrzeby środowiska medycznego. Otrzymujemy wiele sygnałów, że osteopaci, fizjoterapeuci czy położne chcą dowiedzieć się więcej na temat wszelkich aspektów dotyczących terapii blizn, jednak nie mogą znaleźć żadnego źródła wartościowych informacji – tłumaczy Marcin Szkolnicki
z SYSTEMA Centrum Zdrowia. – Konferencja ma być więc forum wymiany doświadczeń, dyskusji specjalistów na wysokim, międzynarodowym poziomie, źródłem wiedzy teoretycznej i szansą na zdobycie umiejętności praktycznych – dodaje M. Szkolnicki.

Czytaj również  Studia informatyczne we Wrocławiu

Konferencja została podzielona na dwa dni – 17 i 18 października 2020 r. Program obejmuje część teoretyczną, w ramach której zaplanowano 7 prelekcji, oraz część praktyczną – 6 warsztatów praktycznych. Poruszone zostaną m.in. takie tematy jak proces gojenia tkanek, biotensegracja, terapia funkcjonalna czy fluidalna, w tym zostanie omówione postępowanie z pacjentem pooperacyjnym. Poza tym zaprezentowane zostaną nowoczesne metody terapii – REMovement ® czy Boeger Therapie ® . Uczestnicy otrzymają certyfikat potwierdzający czynny udział w konferencji.

Organizacji I Międzynarodowej Konferencji TERAPIA BLIZN podjęła się SYSTEMA Marcin Szkolnicki i SYSTEMA Centrum Zdrowia, czyli zespół specjalistów – osteopatów i fizjoterapeutów, dla których zdrowie stanowi najwyższą wartość. Każdy z nich posiada bogate doświadczenie praktyczne, a także dydaktyczne. Pod marką Systemy przeprowadzono wiele webinarów, szkoleń i Master Course’ów, w których wzięły udział tysiące kursantów. Jej specjaliści chętnie dzielą się zdobytą wiedzą z innymi podczas szkoleń dla specjalistów o różnym stopniu zaawansowania.

Termin: 17-18 października 2020r.

Miejsce: HASTON CITY HOTEL ul. Irysowa 1-3, 51-117 Wrocław

Program konferencji: https://systema-konferencje.pl/program

Lista prelegentów: https://systema-konferencje.pl/prelegenci

Kontakt dla mediów:

Agnieszka Pająk

a.pajak@mywaymedia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *