Jak przygotować romantyczny wieczór?

Życie intymne często jest sprawą wstydliwą. Zdarza się, że trudno rozpalić płomień namiętności. Kobiety nie odczuwają pociągu, a panowie cierpią na zaburzenia erekcji. Jeśli nie chcemy, by namiętność w naszej relacji zgasła, musimy właściwie ją pielęgnować. Zaplanujmy romantyczny wieczór, by spędzić czas w miłej atmosferze. Zapewni ją dotyk w towarzystwie olejków do masażu.

Zanim dotkniemy olejków do masażu. Jak zaplanować wieczór?

Najprostszą stosowaną metodą na spędzenie romantycznego wieczoru we dwoje jest zorganizowanie kolacji przy świecach. Jeśli nie chcemy wyjść z domu, nie trzeba rezerwować stolika w drogiej restauracji. Oczywiście, trzeba przygotować coś do jedzenia. Nie muszą to być wyszukane potrawy, a wystarczy coś prostego i smacznego. Lepiej unikać ciężkostrawnych dań, by nie zasnąć zanim weźmiemy do ręki olejki do masażu. Możemy zjeść pieczywo, lekkie dipy, wędliny czy pyszne sery w towarzystwie owoców, którymi będziemy siebie karmić. W zaciszu własnego domu ustawmy stół, dwa krzesła, połóżmy obrus i zadbajmy o miłą atmosferę. Potrzebne będą świece, miękkie poduszki i ulubiona muzyka, która wprowadzi w dobry nastrój. Dzięki temu zrelaksujemy się i zapomnimy o stresach codzienności.

Romantyczna kąpiel. Olejki do masażu już czekają

Kolejnym etapem wieczoru powinna być wspólna kąpieli. Olejki do masażu będzie się lepiej rozprowadzać na czystej i rozgrzanej skórze. Zapalmy pachnące świeczki lub dolejmy do kąpieli olejku. Pamiętajmy, by nie przesadzić z ilością i nie mieszać ze sobą zapachów. Pozwólmy rozwinąć się jednej woni lub wykorzystajmy gotową kompozycję perfum. Niech aromat delikatnie unosi się w powietrzu, ale nie dusi. Naturalnym afrodyzjakami są olejki cynamonowe i goździkowe.

Czytaj również  I Międzynarodowa Konferencja TERAPIA BLIZN

Chwile relaksu z olejkami do masażu

Kolejnym etapem udanego wieczoru może być romantyczny masaż. Odpowiednie eteryczne olejki do masażu ułatwią masowanie, to jeszcze dodatkowo mogą zadziałać jak afrodyzjak. Idealnie sprawdzi się olejek rozmarynowy, który działa relaksująco i poprawia samopoczucie. Przyjemny masaż po całym dniu pracy przyniesie odprężenie i może być doskonałym wstępem do miłosnego zbliżenia.

Wystarczy odrobina dobrej woli i choć nikła znajomość technik masażu klasycznego, aby tego dokonać. Niezależnie od wybranego oleju bazowego i eterycznych olejków do masażu, zanim dotkniemy partnera, rozgrzejmy miksturę w dłoniach. Nie przejmujmy się, że nie mamy doświadczenia, gdyż dla ukochanej osoby najważniejszy jest dotyk i kreatywność. Masaż można rozpocząć od głaskania pleców całymi dłońmi wzdłuż linii kręgosłupa i na zewnątrz do ramion. Następnie przejdźmy do ruchów poprzecznych – od linii kręgosłupa do boków. Możemy także bardzo delikatnie, opuszkami palców masować kark.

Nawet największa miłość nie przetrwa jeśli nie będziemy o nią dobrze dbać. Chcąc uciec od codzienności i popracować nad relacją, zaplanujmy romantyczny wieczór, w czasie którego jedną z głównych ról zagrają olejki do masażu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *