Detoks czyli oczyszczanie organizmu siłami natury

Diet Change

Naturalny detoks czyli oczyszczenie organizmu z zalegających w jelitach i krwi toksyn to pierwszy krok w kierunku zdrowia. Jak go przeprowadzić w warunkach domowych, wspomagając się funkcjonalnymi wyciskarkami do soków?

Dostępne na rynku wyciskarki do owoców to urządzenia, które aktywnie wspierają nas w walce o zdrową i szczupłą sylwetkę. Dzięki nim możemy przygotować smaczne koktajle z owoców i warzyw, które wspomagają oczyszczenie organizmu.

Jak przeprowadzić oczyszczenie organizmu w warunkach domowych?

Zacznijmy od wybrania pory roku idealnej do oczyszczenia organizmu z zalegających toksyn. Optymalne rezultaty osiąga się bezpośrednio po zimie, kiedy ciało człowieka wymaga usunięcia negatywnych składników nagromadzonych w jelitach i krwi podczas zimnych miesięcy (np. tłuszcze zwierzęce). Jeszcze lepsze efekty można osiągnąć decydując się na oczyszczenie organizmu w lecie – kiedy pod ręką mamy mnóstwo świeżych owoców i warzyw. Koniecznie musimy też zaopatrzyć się w funkcjonalne wyciskarki do owoców, które ułatwią nam cały proces.

Ile trwa oczyszczenie organizmu z toksyn?

Żeby oczyszczenie organizmu przyniosło najlepsze rezultaty, musimy kontynuować je przez około 7 dni. Żeby jednak kuracja detoksykacyjna nie stanowiła dla naszego organizmu szoku, warto już 2-3 tygodnie przed oczyszczaniem przyzwyczaić ciało do mniejszej kaloryczności potraw. W ten sposób oszukamy nasz organizm, który nie odczuje aż tak bardzo restrykcyjnego tygodnia na detoksie.

Czytaj również  Jakie kosmetyki wzmacniają odporność?

Oczyszczenie organizmu – lepsze wyciskarki do owoców czy sokowirówki?

Detox

Decydując się na rozpoczęcie kuracji detoksykacyjnej, warto zwrócić szczególna uwagę na urządzenia, które pomogą nam przygotować gęste i odżywcze soki. W tej konkurencji zdecydowanie wygrywają wyciskarki do soków, które pozwalają na stworzenie zawiesistych i pełnych kawałków warzyw i owoców koktajli, które z powodzeniem zastąpią stałe posiłki na detoksie. Wyciskarki do owoców są lepsze z jeszcze jednego powodu – można dzięki nim wycisnąć sok z różnego rodzaju roślin, nawet takich, z którymi nie radzą sobie tradycyjne sokowirówki. Świetnie nadają się do zgniatania niewielkich owoców i warzyw (np. jagody, borówki) oraz roślin liściastych (szpinak), gwarantując, że przygotowane koktajle będą posiadały kompleks wszystkich niezbędnych witamin i składników mineralnych. Wyciskarki do soków są więc w tym wypadku lepsze niż sokowirówki – umożliwiają optymalne oczyszczenie organizmu.

Oczyszczenie organizmu – krok po kroku

Jeszcze przed śniadaniem wypijamy szklankę soku cytrynowego z dodatkiem wody. To propozycja na początek dnia, która przyspiesza metabolizm i ułatwia oczyszczenie organizmu. Kolejnym posiłkiem jest śniadanie, na które wybieramy sycące i stymulujące do działania koktajle owocowe – to prawdziwa bomba energetyczna. Nowoczesne wyciskarki do owoców zapewniają, że do soku przenika zdecydowana większość substancji odżywczych. Koktajle owocowe to również idealna propozycja na drugie śniadanie. Obiad i kolejne posiłki powinny składać się w przeważającej części z warzyw. Żeby posiłki były bardziej smaczne, można je odpowiednio przyprawić – np. ziołami wspomagającymi oczyszczenie organizmu.

Czytaj również  Jakie właściwości posiada sól do kąpieli?