Jak pozbyć się niechcianego owłosienia z brody?

Nieprawidłowe bądź nadmierne owłosienie na twarzy kobiet jest dla nich bardzo kłopotliwe. Każda pani chce mieć gładką twarz i alabastrową skórę. Chcąc pozbyć się niepotrzebnych włosków, musimy sięgnąć po specjalne kosmetyki lub poddać się zabiegowi depilacji laserowej brody damskiej.

Skąd się biorą włosy na twarzy kobiet?

Kobiety zazwyczaj nie zastanawiają się, co oznacza owłosienie na twarzy i czy nie trzeba iść do lekarza. Jest to dla nich istotny problem estetyczny, gdyż naszą twarz widzą wszyscy ludzie, z którymi się spotykamy. Należy jednak wiedzieć, że często wpływ na pojawienie się włosów, na przykład na brodzie, mają czynniki hormonalne, zazwyczaj nadmierna ilość hormonów męskich. W takiej sytuacji nie ma możliwości całkowitego usunięcie owłosienia różnymi metodami (w tym i poprzez depilację laserową brody damskiej), a trzeba wprowadzić leczenie hormonalne.

Jak można usuwać niechciane owłosienie?

Wśród metod usuwania owłosienie można wymienić: klasyczne (golenie, depilacja woskiem, usuwanie mechaniczne), elektrolizę, lasery i najnowocześniejsze lasery VPL. Klasyczne metody golenia są skuteczne na kilka dni, czasami nawet krócej, gdyż macierz włosa pozostaje nienaruszona, więc włos odrasta bardzo szybko. Wiele osób źle znosi golenie czy depilację woskiem i pojawiają się u nich odczyny zapalne. Bardziej skuteczna jest elektroliza, ale jest to zabieg bardzo bolesny i trwa długo, gdyż każdy włos jest poddawany działaniu prądu elektrycznego, który dociera do korzenia włosa, uszkadza go i wstrzymuje jego wzrost. Chcąc usunąć owłosienie z twarzy, zdecydujmy się na depilację laserową brody damskiej.

Czytaj również  Podstawy spiżarni każdego domu, jak przechowywać artykuły sypkie, aby dłużej zachowały świeżość?

Na czym polega depilacja laserem?

Epilacja laserowa polega na trwałej redukcji owłosienia za pomocą urządzeń emitujących światło o wysokiej energii, są to lasery i VPL. Zasada zabiegu opiera się na zjawisku selektywnej fototermolizy, czyli podgrzaniu pewnych struktur w skórze zawierających melaninę, czyli barwnik odpowiedzialny za kolor skóry i włosów. Włos jest podgrzewany do temperatury około 70˚C i zostaje zniszczony. Otaczająca włosy skóra zawiera mniej barwnika, więc podgrzewa się w mniejszym stopniu. Należy pamiętać, że im ciemniejsze włosy i jaśniejsze skóra, tym skuteczniejszy jest zabieg.

Czy depilacja laserowa brody damskiej jest skuteczna?

Włosy na brodzie u kobiet zazwyczaj są ciemne i bardzo szpecące, więc paniom zależy na tym, by szybko i sprawnie się ich pozbyć. Depilacja laserowa brody damskiej jest skuteczna, gdyż ciemne owłosienie jest usuwane natychmiast i już podczas jednego zabiegu. Lekarz dobierze wiązkę promieniowania tak, by nie powstały żadne ranki czy blizny, więc natychmiast po zabiegu będziemy mogły podziwiać jego efekty.

Zabiegi laserowe są bardzo skuteczne, a jeśli poddamy się im w renomowanym gabinecie, na pewno będziemy zachwycone swoim nowym, gładkim wyglądem.