Jak na nowo rozpalić namiętność w związku?

Jesteście już ze sobą ładnych parę lat? Ostatnio mało spędzacie ze sobą czasu, wpadliście w rutynę i szczytem namiętności jest oglądany wspólnie serial wieczorem albo podróż autem rano do pracy? Co zrobić, żeby rozpalić na nowo namiętność w Waszym związku? Czy kluczem jest tylko sypialnia, czy może chodzi o coś jeszcze?

Najpierw rozmowa

Powodów stagnacji w związku może być wiele, ale z pewnością warto zacząć od rozmowy. Wcale nie sztywnej, nadmuchanej czy z poradnika, ale takiej szczerej, w pozytywnej atmosferze i wynikającej z autentycznej chęci skupienia się nie na sobie, ale na tej drugiej osobie. Wysłuchajmy się wzajemnie, może warto usłyszeć, jak problem, który dostrzegliśmy, widzimy oboje. Nie na darmo wybraliśmy właśnie siebie nawzajem, w opinii partnera czy partnerki możemy odnaleźć wskazówkę, faktyczny powód i będzie o też świetna okazja do okazania chęci naprawy czy podjęci działań.

Leczenie?

Może się okazać, że na rozwiązanie problemu nie wystarczy dobra wola. Czasem konieczne będzie udani się do specjalisty albo do terapeuty. Nie ma w tym niczego wstydliwego, czasem po prostu trzeba poszukać pomocy na zewnątrz.

Jedną z metod ożywienia Waszych relacji może być też środek, który ułatwi rozpalenie namiętności. Z pomocą mogą przyjść leki wpływająco ożywczo na potencję, stosowane przy zaburzeniach erekcji. Na rynku jest ich kilka. Warto przejrzeć się preparatowi o nazwie Maxon. Substancją aktywną w nim stosowaną jest syldenafil, który pomaga w leczeniu zaburzeń erekcji.

Czytaj również  Implant słuchowy dla seniora. Czy warto zdecydować się na operację?

Wspólny czas i intymność

Jednak żeby nawet najlepszy lek mógł zadziałać, potrzebna jest intymność, wspólnie spędzony czas. Spróbujcie wyrwać się z codziennej bieganiny i okazać sobie wzajemnie zainteresowanie. Może jakiś czuły sms w ciągu dnia, przytulenie gdzieś w przelocie między jednym zadaniem a drugim?

Możecie też stworzyć nowe, wspólne rytuały. Może dzień skończcie relaksującym masażem pleców albo stóp? Wyłączcie telewizor, włączcie nastrojową muzykę i zapalcie świece. W takim anturażu łatwiej poddać się nastrojowi chwili i pójść za głosem serca i preparaty takie jak wspomniany Maxon mają szansę wykonać swoją robotę i zbliżyć Was do siebie jeszcze bardziej

Nowości w sypialni

Często zdarz się też, że przyczyną chłodu w sypialni i związku jest nuda. Być może też Wsze gusta zmienił się w ostatnich latach? Spróbujcie porozumieć się na temat nowości, gadżetów lub strojów do sypialni. Pooglądajcie dostępne w sklepach internetowych akcesoria, przebrania, żele, bieliznę i inne nowości. Być może staną się one Waszą inspiracją i wprowadzą w związek drżenie z emocji przed czekającą Was nocą tak, jak było to na początku?

Związek niewątpliwie trzeba pielęgnować, podlewać go miłością, zaangażowaniem, a czasem też dolać trochę odżywki do doniczki, czy oliwy do ognia. Porozmawiajcie o tym, poszukajcie przyczyn, zaangażujcie w szukanie rozwiązań, a rozkwitniecie  znów na nowo.

Czytaj również  Przyczyny bólu kręgosłupa