Najlepsze preparaty do pielęgnacji skóry suchej

Skóra sucha wymaga niezwykle starannego podejścia – bardzo ważne jest nie tylko nawilżanie jej od zewnątrz, ale również i od wewnątrz. Tylko idealne połączenie tych dwóch czynników daje szansę na zwalczenie dyskomfortu, z jakim niejednokrotnie zmagają się osoby z problemem skóry suchej. Jak najlepiej nawilżać skórę od środka? Najlepszy sposób to picie dużych ilości niegazowanej wody mineralnej. Ponadto bardzo starannie należy dobierać kosmetyki do pielęgnacji twarzy, najlepiej wyprodukowane na bazie naturalnych i wartościowych składników, pozbawionych różnego rodzaju sztucznych dodatków. Skóra sucha jest wyjątkowo podatna na wiotczenie oraz podrażnienia, w tym przypadku także znacznie szybciej pojawiają się pierwsze zmarszczki. Dlatego wybór odpowiednich kosmetyków ma tak duże znaczenie. Należy pamiętać także o tym, że w przypadku skóry suchej nie należy stosować dyscyplinujących ją zabiegów, nie wskazane są również zbyt intensywne zabiegi.

W preparatach do pielęgnacji skóry suchej, nie powinny znaleźć się składniki takie jak np. alkohol czy inne środki intensywnie oddziałujące na skórę. W przypadku tego typu skóry należy wybierać przede wszystkim kosmetyki, które posiadają w swoim składzie solidna dawka składników natłuszczających. Dzięki temu znacząco zostaje zminimalizowane ryzyko utraty zbyt dużej ilości wody, co bardzo negatywnie odbija się na stanie skóry suchej. W przypadku tego typu skóry najlepiej sprawdzą się kosmetyki mające w swoim składzie składniki naturalne takie jak:
– żeń-szeń,
– śluz ślimaka,
– szafran,
– papaja,
– róża japońska.

Czytaj również  Jak zwalczyć cellulit?

Jeśli chodzi o kosmetyki do pielęgnacji cery suchej i wrażliwej, to z pewnością warto zwrócić uwagę na produkty polskiej marki Pharmaceris. Marka ma specjalną serię kosmetyków stworzonych z myślą o osobach zmagających się z problemem nadmiernie suchej skóry. Ich stosowanie nie tylko łagodzi powstały już podrażnienie, ale również doskonale nawilża skórę, zapobiegając ich powstaniu w przyszłości. Czasami nawet skóra sucha potrzebuje peelingu. Dlatego też i tego kosmetyku w ofercie dla osób ze skórą suchą i wrażliwą nie mogło zabraknąć.

Warto również zainteresować się dermokosmetyki linii Cerave. Kosmetyki powstały wyłącznie na bazie składników naturalnych, przez co idealnie sprawdzają się w codziennej pielęgnacji skóry suchej i skłonnej do podrażnień. Wszystkie składy kosmetyków Cerave zostały opracowane przy współpracy ze specjalistami z dziedziny dermatologii, dzięki czemu zawdzięczają swoją dużą skuteczność działania. Cerave daje bardzo duży wybór kosmetyków, przystosowanych zarówno do stosowania na skórę twarzy, jak i na całe ciało. Kosmetyki wykorzystują bardzo unikalne połączenie ceramidów, co w efekcie prowadzi do efektywnej odbudowy warstwy ochronnej skóry, co pozwoli poprawić nie tylko jej wygląd, ale także i kondycję. W wielu przypadkach znika nieprzyjemne uczucie napięcia, charakterystyczne dla osób będących posiadaczami skóry suchej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *