Jak leczyć AZS?

Według najnowszych danych, już co piąte dziecko w Polsce cierpi na atopowe zapalanie skóry, czyli przewlekłą chorobę o podłożu alergicznym, której przyczyny nie są do końca znane. Skóra atopowa jest bardzo sucha i szorstka, łuszczy się i bardzo swędzi, co jest przyczyną dużego dyskomfortu. W przypadku skóry atopowej bardzo ważna jest właściwa pielęgnacja, a odpowiednim do tego preparatem będzie Latopic.

Czym jest atopowe zapalenie skóry i jakie są jego przyczyny? Czy Latopic pomoże?

AZS, czyli atopowe zapalenia skóry jest zapalną alergiczną chorobą skóry. Schorzenie to jest związane z reakcją na alergeny, czyli substancje, które znajdują się w środowisku zewnętrznym. AZS objawia się we wczesnym dzieciństwie, trwa bardzo długo, czasami przez całe życie i ma tendencje do nawrotów. Niestety, nie można temu zaradzić, a właściwe postępowanie z tą chorobą polega na odpowiedniej pielęgnacji skóry. Do mycia i kremowania trzeba używać odpowiednich preparatów, np. Latopic. Choroba ma związek z nieprawidłowym działaniem układu odpornościowego i jest uwarunkowana genetycznie. Jeśli jeden z rodziców ma AZS, to istnieje 30% szans, że dziecko odziedziczy chorobę, a zagrożenie rośnie do 60%, gdy chorzy są oboje rodzice. Chorzy na AZS mają podwyższony poziom immunoglobuliny E (przeciwciała klasy IgE), które jest białkiem zaangażowanym w procesy alergiczne.

Czytaj również  Sposoby na upalne dni

Objawy AZS. Jak pielęgnować skórę atopową? Latopic i inne kosmetyki

Objawami AZS są wypryskowe zmiany skórne, a wysypka ma postać suchych, czerwonych, łuszczących się łusek, a z krostek często sączy się płyn. Skóra jest bardzo podatna na działanie czynników drażniących: substancji chemicznych, urazów mechanicznych, papierosowego dymu, alergenów, zimnego i ciepłego powietrza, a także wyjątkowo szorstkich tkanin. Czynniki te nasilają świąd skóry, który w przebiegu choroby jest bardzo dokuczliwy. W związku z tym, trzeba ją odpowiednio pielęgnować, by odzyskała płaszcz ochronny. Kosmetyki do pielęgnacji małych atopików nie mogą zawierać substancji, jak aloes czy rumianek, które są typowym składnikiem kosmetyków dla dzieci. Trzeba również wykluczyć kremy i balsamy zawierając barwniki i substancje zapachowe. Idealnym rozwiązaniem będzie seria kosmetyków Latopic.

Cechy preparatu Latopic

W skład serii Latopic wchodzą: krem do twarzy i ciała, emulsja do ciała, emulsja do kąpieli oraz saszetki skrywające dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego. W preparacie znajdują się następujące składniki aktywne: metabolity Lactobacillus sp., metabolity bakterii kwasu mlekowego (które wykazują działanie przeciwdrobnoustrojowe i ograniczają rozwój gronkowca złocistego. Do preparatu dodano także kompleks przeciwświądowy, w skład którego wchodzi wosk z ziaren jęczmienia, olej arganowy i ekstrakt z masła shea. Bogaty skład sprawia, że Latopic regeneruje i łagodzi podrażnienia, leczy zmiany i działa przeciwświądowo.

Czytaj również  Najczęściej popełniane błędy w trakcie leczenia przeziębienia.

Skóra atopowa jest delikatna i wrażliwa, ale należy pamiętać, iż z atopii często się wyrasta, a wraz z upływającym czasem objawy są coraz mniej dokuczliwe. Korzystajmy z dobrodziejstw preparatu Latopic i dbajmy o skórę malucha z nadzieją, ze problemy ze skórą się skończą.