Jakie kosmetyki na święta dla dziecka?

O prezentach dla dzieci myślą wszyscy, w których otoczeniu jest choć jeden maluch. Sklepy z artykułami dziecięcymi są oblegane przez cały rok, a przed świętami liczba kupujących jest jeszcze większe. Wybierają podarunek, chcemy, by spodobał się maluchowi. Często kupujemy także artykuły kosmetyczne. Jak wybrać kosmetyki dla dziewczynki?

Jakie kosmetyki dla dziewczynki, a jakie dla chłopca?

Wybór odpowiednich kosmetyków dla dzieci jest bardzo istotny. Pamiętajmy, że produkty kosmetyczne dla dzieci powinny posiadać odpowiednie atesty i zawierać jak najmniej barwników i substancji zapachowych. Skóra małego dziecka może być traktowana jako rodzaj skóry wrażliwej, skłonnej do podrażnień i zaczerwienień, silnie reagującej na czynniki zewnętrzne. W związku z tym, wymaga szczególnie troskliwej opieki za pomocą takich środków kosmetycznych, które nie są drażniące. Jeżeli wiemy, że brzdąc jest alergikiem czy ma chorobę skóry, nie kupujmy żadnych preparatów na własną rękę. Zapytajmy rodziców, w czym kąpią malucha i podarujmy im dokładnie ten specyfik. Czterolatek, który ma normalną skórę z pewnością ucieszy się z balsamu, którego opakowanie będzie ozdobione podobizną ulubionej postaci z bajek. Kosmetyki dla dziewczynki zazwyczaj są kolorowe i przypominają te, których używają mamy. Prawie każda mała dziewczynka lubi bowiem poczuć się jak dama.

Co lubią dzieci? Kosmetyki dla dziewczynki i inne gadżety

Dzieci w różnych kategoriach wiekowych lubią naśladować dorosłych. Wózki dla lalek, kosiarki, sprzęty kuchenne, kasy czy domowe sprzęty (np. odkurzacz) – wszystko, co pozwala wcielić się w dorosłego, na pewno spodoba się dzieciom. Trzeba tylko zapytać rodziców, w czym najchętniej towarzyszom im maluchy. W sklepach z zabawkami znajdziemy toster, czajnik, żelazko, kasę czy nieco droższe (ale bardzo trwałe) drewniane zabawki tego typu. Świetnym prezentem są także klocki. Małe damy z pewnością ucieszą się z kosmetyków dla dziewczynki. Producenci odpowiadają na ich potrzeby i oferują duże zestawy, także kosmetyków do makijażu.

Czytaj również  Szczoteczka elektryczna czy szczoteczka manualna?

Ciekawe kosmetyki dla dziewczynki

Wśród kosmetyków dla dziewczynki znajdziemy zestaw tzw. kolorówki. Takie komplety zawierają nie tylko cienie do powiek, lecz także błyszczyki oraz róże do policzków, co zagwarantuje małej księżniczce dobrą zabawę przez wiele godzin. Zestaw ma komfortową, przenośną formę, więc dziecko może je zabrać np. do koleżanki. Komplety dla nieco starszych dziewczynek zawierają także wodę toaletową, sztuczny tatuaż, a także paletkę cieni do powiek i pędzelki do makijażu.

Lista prezentów dla dzieci jest długa, a sklepy z artykułami dziecięcymi są pełne zabawek i innych gadżetów. Małej księżniczce możemy podarować zestaw kosmetyków dla dziewczynki, który z pewnością ją ucieszy.