Wakacje z soczewkami – jakie soczewki wybrać

smiling young woman in straw hat on poppy field

Wakacje to słowo, które wywołuje miłe skojarzenia: odpoczynek, „nic nierobienie”, błogie leniuchowanie i oddawanie się swoim pasjom. Przed wyjazdem na upragniony urlop zamykamy ważne sprawy zawodowe i domowe, by nic nie zakłócało nam laby. Jeśli mamy wadę wzroku i nosimy okulary, może warto pomyśleć o zamianie ich na soczewki kontaktowe.

Soczewki dobiera okulista

Nawet, gdy nosimy dobrze dobrane okulary, to chcąc wymienić je na soczewki kontaktowe, trzeba pójść do okulisty. Tylko specjalista dobierze najlepsze dla naszej wady wzroku. Z receptą w ręku idziemy do salonu optycznego albo zasiada przed komputerem, by zamówić „szkiełka” w internetowym sklepie z soczewkami. Jeśli będą to nasze pierwsze soczewki kontaktowe możemy poczuć się nieco zagubieni, bo oferta jest bardzo szeroka.

Soczewki kontaktowe dobierz do potrzeb

Najmniejszy wybór mają alergicy, bo im okuliści zalecają używanie soczewek jednodniowych, jednorazowych. Nie znaczy to, że wszyscy pozostali nie mogą ich wybrać. Jednodniowe soczewki kontaktowe mają wiele zalet. Codziennie zakładamy nową parę, wyjmując ją ze sterylnego opakowania, a przed snem po prostu usuwamy z oka i wyrzucamy. Nie musimy zabierać z sobą płynu do odkażania i przechowywania soczewek i nie obciążamy dodatkowo wakacyjnego bagażu.

Dla innych lepszym rozwiązaniem może być wybór soczewek wielokrotnego użytku. Sklepy z soczewkami jak MylenShop.com oferują tygodniowe, dwutygodniowe oraz miesięczne. Takie soczewki, po wieczornym wyjęciu z oka, przepłukuje się płynem wielofunkcyjnym i umieszcza w pudełeczku wypełnionym płynem. Co rano zakłada się tę sama parę, przez tyle dni, ile wskazuje ich termin przydatności.

Czytaj również  Nawet nie zgadniesz jak dużo osób nosi soczewki kontaktowe!

Podczas wakacyjnych wojaży najlepszym wyborem mogą okazać się soczewki kontaktowe stałe. W zależności od tego, czy są to soczewki tygodniowe, dwutygodniowe czy miesięczne, zakładamy je na określony przez producenta czas i… zapominamy, że mamy wadę wzroku. Takie soczewki pozostają w oczach przez cała dobę, a po upływie ich terminu przydatności wymieniamy je na nową parę.

kontaktowa soczewka

Wakacje to czas relaksu. Ważne, by podczas urlopu zapewnić sobie jak największy komfort. Dobierając soczewki nie tylko do swoich potrzeb, ale także przyzwyczajeń, uczynimy ten czas milszym. Korzystanie z soczewek kontaktowych to wygoda, bo bez problemu, z zachowaniem ostrości widzenia, założymy narciarskie gogle, kask motocyklowy albo okulary przeciwsłoneczne. Te ostatnie nie muszą być z filtrem UV, bo soczewki kontaktowe blokują promieniowanie UVA i UVB.