Szczoteczka elektryczna czy szczoteczka manualna?

Zęby trzeba myć regularnie, o tym wiedzą nawet małe dzieci. Poza pastą do zębów, potrzebna jest także szczoteczka. Kiedyś dostępne były tylko szczoteczki tradycyjne, manualne, ale ostatnio coraz popularniejsze są szczoteczki elektryczne. Stomatolodzy twierdzą, że tego typu szczoteczki doskonale usuwają bakterie i osad nazębny, ale mają też wady. Co wybrać z szerokiej oferty szczoteczek Oral-B?

Zalety szczoteczek elektrycznych. Nowości Oral-B

Szczoteczki elektryczne (np. Oral-B) usuwają płytkę nazębną dokładniej niż szczoteczki tradycyjne, których włosie nie dosięga do przestrzeni międzyzębowych. Ponadto, szczoteczkami manualnymi trudniej umyć dokładnie siódemki i ósemki, które położone są w tylnej części szczęki. Te zęby często się psują, więc trzeba o nie szczególnie dbać, a główka tradycyjnej szczoteczki jest zbyt duża i się po prostu nie mieści. Świetnie poradzi sobie mniejsza główka szczoteczki elektrycznej, która sama wykonuje pracę, więc nie musimy manewrować ręką w niewielkiej przestrzeni. Ponadto, szczoteczki elektryczne pracują o wiele szybciej niż ludzka ręka, więc w tym samym czasie dokładniej umyjemy zęby. Możemy kupić urządzenie wielofunkcyjne, w którym wymienia się końcówki, by zapewnić jamie ustnej kompleksową pielęgnację. Dobierając odpowiednią końcówkę i program szczoteczek elektrycznych, można zadbać o zęby wrażliwe, wybielić je lub zafundować sobie masaż dziąseł. Najnowsza szczoteczka elektryczna Oral-B GENIUS wyposażona jest w inteligentny system szczotkowania, który pomaga dbać o higienę jamy ustnej zgodnie z zaleceniami dentystów.

Czytaj również  Jakie właściwości posiada sól do kąpieli?

Szczoteczka z technologią wykrywania położenia po połączeniu z aplikacją Oral-B ukierunkuje szczotkowanie i sprawi, że już nigdy nie pominiemy żadnego obszaru. Urządzenie kontroluje, czy nacisk na żeby nie jest zbyt mocny. Co bardzo ważne, usuwa o 100% więcej płytki bakteryjnej.

Co wybrać? Szczoteczki elektryczne czy tradycyjne. Co polecają specjaliści Oral-B?

Zarówno szczoteczki elektryczne, jak i tradycyjne, spełniają swoje zadanie, czyli myją zęby i przestrzenie międzyzębowe, usuwają resztki pokarmu i czyszczą płytkę nazębną. Musimy pamiętać, że najważniejsze jest, by dokładnie myć zęby, najlepiej po każdym posiłku. W sklepach znajdziemy wiele rodzajów szczoteczek manualnych, których główki, rodzaj włókien i ich ułożenie dostosowane są do wieku pacjenta oraz indywidualnych problemów. Oral-B poleca szczoteczki manualne dopasowane do konkretnych potrzeb pielęgnacyjnych. Główki i włosie szczoteczek są tak wyprofilowane, by jak najlepiej czyścić zęby. Ważne jest, by szczoteczkę regularnie wymieniać, ponieważ na włosiu osadzają się bakterie. Jeśli używamy szczoteczek elektrycznych, musimy często wymieniać ich główki.

Nie ma znaczenia, czy używamy szczoteczek elektrycznych czy tradycyjnych Oral-B. Ważne jest, by zęby myć regularnie i dokładnie.