Najczęściej popełniane błędy w trakcie leczenia przeziębienia.

Niektóre osoby nawet nie zdają sobie sprawy z tego, że podczas leczenia przeziębienia popełniają wiele błędów, które mogą skutkować przedawkowaniem.

Jakich błędów nie wolno popełniać podczas leczenia przeziębienia?

Gdy przeziębienie nas dopada w szybki sposób chcemy się wyleczyć. Niektórzy niestety w takim przypadku biorą całą masę leków, którą mogą przedawkować. Podstawowe leki o jakie najczęściej pytamy w aptece mają w swoim składzie paracetamol lub ibuprofen czy kwas acetylosalicylowy. Jeżeli je połączymy bardzo łatwo możemy doprowadzić do przedawkowania. Niestety bardzo często właśnie tak się dzieje, gdy używamy innego leku na gorączkę, a innego na katar czy kaszel. Kolejnym problemem są leki, które w swoim składzie zawierają składniki o działaniu przeciwnym jak, np. połączenie syropu czy tabletek na kaszel wykrztuśny z preparatami na kaszel suchy. Niewinnie wyglądające krople do nosa przynoszą ulgę już po pierwszym zastosowaniu, dlatego tak chętnie po nie sięgamy. Jednak, gdy stosujemy je dłużej, niż kilka dni nasze naczynka coraz słabiej na nie reagują. W przypadku użycia większej dawki dochodzi do zmian takich jak: katar polekowy. Bardzo często również używamy antybiotyków, które zostały nam z poprzedniej choroby lub dostaliśmy od kogoś innego. Stosowanie tego typu rozwiązania jest często nieskuteczne, ponieważ nie mamy pojęcia jaka infekcja rozwija się w naszym organizmie.

Czytaj również  Jakie produkty zabrać na letni piknik?

W jaki sposób dobierać odpowiednie leki na przeziębienie?

W przypadku kataru najbezpieczniejszym sposobem jest płukanie nosa. Ta metoda znana jest od wielu lat i stosowana po dzień dzisiejszy. W aptece mamy dostępne wody morskie, sole fizjologiczne oraz olejki eteryczne. Wszystkie te produkty są bezpiecznie, dlatego spokojnie możemy ich używać. Kiedy szukamy odpowiedniego leku na ból gardła możemy najpierw spróbować przepłukać je wodą z solą, czy sodą oczyszczoną. Dobrze sprawdzą się także zioła takie jak: szałwia czy rumianek. Jeśli chodzi o kaszel, tutaj sprawa ma się nieco gorzej, ponieważ niektórzy mają problem z rozróżnieniem kaszlu mokrego od suchego. Bardzo często jest jednak tak, że w pierwszej kolejności występuje kaszel suchy, który po kilku dniach przekształca się w kaszel mokry, czyli wykrztuśny. Na oba rodzaje kaszlu możemy zastosować syrop zwykły lub homeopatyczny.

Polecane leki na przeziębienie

Do takich leków zalicza się, np. polopiryna c, która posiada w swoim składzie kwas acetylosalicylowy i askorbowy. Lek ten działa na gorączkę oraz ból, dlatego jest polecany w stanach chorobowych. Syropy posiadające droserę należą do bardzo bezpiecznych, dlatego wskazane jest ich używanie podczas suchego kaszlu. Krople do nosa praktycznie każde są odpowiednie, jeśli przestrzega się zasad ich brania.

Czytaj również  Szczoteczka elektryczna czy szczoteczka manualna?

W przypadku, kiedy nie jesteśmy pewni jaki lek, czy suplement diety mamy wybrać możemy poprosić o pomoc farmaceutę. Jeżeli jednak objawy nie ustąpią po kilku dniach należy niezwłocznie wybrać się do lekarza rodzinnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *