Kolorowe czy zwykłe? Jakie soczewki wybrać do codziennego użytku?

Soczewki kontaktowe mają mnóstwo zalet. Są wygodne w obsłudze, nie sprawiają większych problemów przy zakładaniu, pozwalają raz na zawsze zerwać z poważnym wizerunkiem, jaki niesie ze sobą noszenie okularów. Ci, którzy mają problemy z wzrokiem coraz częściej stoją nie przed wyborem okulary czy soczewki. Wielu z nich zastanawia się, czy na co dzień wybrać zwykłe szkła, czy jednak zdecydować się na zdecydowanie bardziej efektowne soczewki kolorowe?

Korekcja wzroku – czyli co dają soczewki?

Znakomita większość soczewek spełnia dokładnie taką samą rolę jak okulary. Korygują wady wzroku: nadwzroczność, krótkowzroczność, a nawet takie, które jeszcze do niedawna bywały wyjątkowo kłopotliwe, jak astygmatyzm.

Teraz wystarczy skonsultować się z okulistą, poprosić o dobór najlepszych soczewek i cieszyć się idealnym widzeniem bez ograniczania go przez oprawki okularów. Soczewki kontaktowe to niesamowita wygoda, a przy okazji świetny sposób, by dodać sobie atrakcyjności.

Efekty dodatkowe – kiedy warto z nich korzystać?

Właśnie z tej możliwości uatrakcyjnienia siebie korzysta coraz więcej osób. Niektórzy producenci mają w swojej ofercie rewelacyjnie soczewki kontaktowe, które nie tylko korygują wady wzroku, by poprawić widzenie, ale również pozwalają dodać większej głębi spojrzeniu, a nawet zmienić kolor tęczówek. Marzenie o niebieskich oczach można w końcu zrealizować. Wystarczy tylko wybrać odpowiednie soczewki. Soczewki kontaktowe dostępne są obecnie już chyba we wszystkich możliwych wariantach kolorystycznych. Można zdecydować się na stalowo niebieskie soczewki albo wybrać takie o fiołkowym odcieniu, jaki miała Elizabeth Taylor. Nie brakuje też zdecydowanie bardziej oryginalnych szkieł, które spojrzeniu mogą nadać zdecydowanie bardziej demoniczny wygląd, co doda realizmu każdemu przebraniu.

Czytaj również  Chirurgia laserowa Wrocław. Pożegnaj okulary na dobre

Oczy zwierciadłem duszy

O ile jednak kolorowe soczewki kontaktowe doskonale sprawdzają się na różnego typu imprezach, a od czasu do czasu pozwalają świetnie poprawić nastrój, kiedy marzy się o zmianie, to na co dzień mimo wszystko zdecydowanie najlepiej sprawdzają się soczewki zwykłe lub takie, które tylko podkreślają naturalny kolor oczu. Dlaczego? Zbyt nienaturalny kolor oczu może być negatywnie postrzegany. To w oczy patrzy się najpierw, to ich kolor jest umieszczony we wszystkich dokumentach tożsamości, to oczy zapamiętuje się najczęściej. Soczewki kolorowe może i wyglądają ciekawie, może i są tak skuteczne, że można potraktować je jak naturalny kolor oczu, ale mimo wszystko zdecydowanie najlepiej jest postawić na naturalne odcienie. Przynajmniej na co dzień.

Higiena zawsze jest ważna

Niezależnie już jednak, jaki typ soczewek się wybierze, zawsze trzeba pamiętać o tym, co najistotniejsze. Soczewki kontaktowe świetnie się sprawdzają, ale przy zachowaniu odpowiednich zasad higieny. Trzeba więc robić wszystko, by uniknąć wszelkiego rodzaju bakteryjnych infekcji. Na szczęście nie jest to bardzo trudne. Wystarczy tylko zawsze zakładać soczewki czystymi dłońmi i pamiętać o ich sterylizacji. Przy terminowych soczewkach koniecznie zaopatrzyć trzeba się w specjalnie do tego przeznaczony płyn do czyszczenia soczewek kontaktowych.