Jak radzić sobie z bólami stawów?

Ból stawów bywa trudny do zniesienia i utrudnia poruszanie, gdy każdy ruch powoduje nieprzyjemne dolegliwości. W takiej sytuacji trudno wykonywać codzienne obowiązki, a najlepiej się położyć i odpocząć. Chcąc sobie pomóc, sięgnijmy po leki przeciwbólowe i próbujemy walczyć z dolegliwością. Bolące miejsce warto posmarować lekiem Ketonal żel.

maście przeciwbólowe i przeciwzapalneDlaczego stawy bolą? Czy Ketonal żel pomoże?
Ból stawów to dolegliwość, która z pewnością dotyka wielu ludzi. Jest on ważnym sygnałem ostrzegawczym, że z organizmem dzieje się coś niedobrego. Stawy mogą nas boleć z różnych powodów. Często pojawia się zapalenie stawów, którego objawami są obrzęk i ból oraz zaczerwienienie i zwiększona ciepłota w obrębie danego stawu lub stawów. Powstaje ono w reakcji na sygnał ze strony układu odpornościowego. W sytuacji nagłego bólu można sięgnąć po lek Ketonal żel, ale jeśli ból się powtarza, trzeba odwiedzić lekarza, który zleci dodatkowe badania i sprawdzi, czy nie cierpimy na chorobę stawów. Odczyn zapalny (występuje w reumatoidalnym zapaleniu stawów, toczeniu rumieniowatym i dnie moczanowej) obejmuje większą liczbę stawów, jest też groźniejszy i wymaga szybszej interwencji, ponieważ może spowodować większe uszkodzenia. Odczyn niezapalny to taki stan, który może wskazywać na uszkodzeniu stawu. Choroby o podłożu niezapalnym rozwijają się zwykle powoli, a ich diagnoza jest utrudniona.

Jak zmniejszyć ból? Czym jest Ketonal żel i jak działa?

Jeśli ból jest bardzo silny i nie ustaje, koniecznie trzeba zgłosić się do lekarza. Być może cierpimy na poważny problem zdrowotny i konieczne jest leczenie lekami, które wypisać może tylko lekarz. Ulgę w bólu przynieść może zmniejszenie wagi oraz duża dawka odpoczynku. Jeśli ból jest dokuczliwy, posmarujmy stawy lekiem Ketonal żel. Jest to pochodna kwasu propionowego i bardzo mocny niesteroidowy lek przeciwbólowy i przeciwzapalny, stosowany przy leczeniu schorzeń reumatycznych, ostrych zespołów bólowych oraz uszkodzeniach pourazowych. Stosuje się go, by uśmierzyć ból okolicy lędźwiowej, ból mięśni, ból reumatyczny, a także skręcenia i uszkodzenia powysiłkowe, ból i obrzęk pourazowy, łagodny lub umiarkowany ból w przebiegu zapalenia stawów. Musimy pamiętać, że leku nie należy stosować zbyt długo bez konsultacji z lekarzem. Nie można go także nakładać na duże powierzchnie. W przypadku wystąpienia zaczerwienienia, świądu, uczucia pieczenia, suchości skóry należy przerwać leczenie i skontaktować się z lekarzem.
Ból stawów jest bardzo uciążliwy, a chcąc go uniknąć, dbajmy o zdrowie i odwiedzajmy lekarza, jeśli ból jest dokuczliwy. W sytuacji nagłych dolegliwości, sięgnijmy po Ketonal żel, który przyniesie ulgę.

Czytaj również  Waga w ciąży

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *