Jak dobrać kosmetyki do włosów?

Zdrowe i zadbane włosy to marzenie większości kobiet i mężczyzn. Bogata oferta produktów pielęgnacyjnych pozwala cieszyć się piękną czupryną. Jak się jednak okazuje, aby kosmetyki spełniały swoją rolę należy je właściwie dobrać. Czym się kierować przy wyborze preparatów do włosów?

Określ rodzaj swoich włosów

 Zanim zdecydujemy się na zakup szamponu, odżywek, masek joanna professional warto określić jaki rodzaj włosów posiadamy. Jest to istotna kwestia, ponieważ zupełnie innych składników aktywnych potrzebują włosy suche, a np. włosy ze skłonnością do przetłuszczania się. Częsta koloryzacja również wymaga stosowania specjalistycznej linii przeznaczonej do włosów farbowanych. Jeśli nasze włosy są tłuste, a będziemy stosować kosmetyki do włosów przesuszonych, możemy doprowadzić do nasilenia problemów z przetłuszczaniem. Określenie rodzaju włosów jest więc najważniejszym czynnikiem przy wyborze odpowiedniego preparatu pielęgnacyjnego.

Włosy przetłuszczające się

 W przypadku włosów ze skłonnością do przetłuszczania najważniejszą rolę odgrywa często i dokładne oczyszczanie włosów za pomocą specjalistycznego szamponu joanna professional, a także unikanie przegrzewania włosów. Włosy tłuste źle reagują na gorący strumień powietrza suszarki, przebywanie w przegrzanych pomieszczeniach, noszenie ciasnych okryć głowy, wykonanych ze sztucznych, nieprzepuszczających powietrza materiałów. Częste mycie szamponem do włosów przetłuszczających się, najlepiej z naturalnymi wyciągami roślinnymi oraz stosowanie lekkich odżywek, nie częściej niż raz w tygodniu pozwoli cieszyć się zdrowymi i pięknymi włosami.

Czytaj również  Szczoteczka elektryczna czy szczoteczka manualna?

Włosy suche

 Matowe, pozbawione blasku włosy wymagają odpowiedniego nawilżenia i odżywienia. Włosy suche źle znoszą częstą koloryzację, suszenie suszarką czy używanie prostownicy. W przypadku tego rodzaju włosów, również częste stosowanie kosmetyków stylizacyjnych negatywnie wpływa na ich kondycję i wygląd. Najlepiej stosować szampon i odżywkę joanna professional przeznaczone do włosów suchych, a potem każdym myciu włosów stosować specjalną odżywkę nawilżającą. Włosy suche będą wdzięczne za stosowanie raz w tygodniu odżywczych masek, olejków czy serum.

Włosy zniszczone i osłabione

 Częste zabiegi fryzjerskie czy problemy ze zdrowiem mogą mocno odbić się na kondycji włosów. Osłabione czy zniszczone włosy wymagają uważnej pielęgnacji i stosowania specjalistycznych kosmetyków do włosów joanna professional. Przy mocno zniszczonych włosach należy na dłuższy czas zrezygnować z koloryzacji czy trwałej ondulacji. Stosowanie masek, odżywek czy olejków przynajmniej raz w tygodniu korzystnie wpłynie na aktualną kondycję włosów i znacznie poprawi ich wygląd. Najlepiej wybierać kosmetyki do włosów bardzo zniszczonych, bogatych w składniki odżywcze.

 Włosy farbowane, wypadające czy z łupieżem również wymagają stosowania specjalistycznych kosmetyków, które dzięki odpowiednio dobranym składnikom znacznie poprawiają wygląd i kondycję włosów. Dobrze dopasowane kosmetyki zapewnią włosom piękno i naturalny blask.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *