Jak dbać o włosy?

Gęste, lśniące i zadbane włosy są prawdziwą ozdobą każdej kobiety. Niestety, niewiele z nas w prezencie od natury otrzymało godną pozazdroszczenia czuprynę. Ponadto jeśli nie dbamy o włosy właściwie, z pewnością nie będziemy mogły pochwalić się boską fryzurą. Jak więc pielęgnować włosy, by stały się naszą wspaniałą oprawą? Czy warto przyjmować suplementy na włosy, np. Belissę?

Po pierwsze: odżywianie. Zanim sięgniemy po Belissę

Pośpiech, stres, zmęczenie, mała ilość snu i niewłaściwa dieta osłabiają nasz organizm, a jednym z objawów może być wypadanie włosów. Jeśli do tego dojdzie złe odżywianie, szybko możemy stracić sporo włosów. Musimy więc dobrze się odżywiać. Zła kondycja włosów jest jedną z konsekwencji osłabienia organizmu. Nasze włosy zbudowane są między innymi z białka i składników mineralnych, a brak w naszym organizmie miedzi i cynku skutkuje osłabieniem włosów. Aby mieć zdrowe włosy należy jeść produkty bogate w kwasy tłuszczowe omega-3, białko, witaminy A, D oraz witaminy z grupy B. Dieta powinna być zbilansowana i powinny się w niej znaleźć składniki odżywcze, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu, a których źródłem są owoce, warzywa, chude mięso, rośliny strączkowe, orzechy, ryby i nabiał. Jeśli wiemy, że nie odżywiamy się zbyt dobrze i to może być przyczyną naszych problemów, sięgnijmy po suplement diety Belissa, który dostarczy organizmowi to, co jest mu potrzebne, by włosy wyglądały świetnie. Jest to preparat wielowitaminowy z dodatkiem mikroelementów, aminokwasów oraz składników roślinnych. Zawarte w nim związki dostarczają organizmowi substancji odżywczych, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania, regeneracji. Zażywając Belissę nie   musimy już brać innych suplementów, gdyż suplement ma w składzie niezbędne do troski o włosy mikroelementy, aminokwasy oraz składniki roślinne. Działanie preparatu zostało wzbogacone L-cysteiną, aminokwasem, który wchodzi w skład kolagenu odpowiedzialnego za elastyczność skóry oraz kreatyny, głównego budulca włosów i paznokci. L-cysteina chroni komórki włosów przed działaniem wolnych rodników, dzięki czemu opóźnia procesy starzenia.

Czytaj również  Leki na odporność dla dorosłych

Nie tylko Belissa. Jak pielęgnować włosy?

Mycie włosów to podstawa pielęgnacji, gdyż oczyszcza je z zanieczyszczeń i przygotowuje na wchłonięcie substancji odżywczych z kosmetyków pielęgnacyjnych (odżywki, balsamy). Jeśli jest taka potrzeba (włosy się przetłuszczają lub są narażone na zabrudzenia) można je myć codziennie, ale należy stosować odpowiedni szampon. Kosmetyk należy dostosować do rodzaju i potrzeb włosów. Szampon rozprowadzamy na włosach dokładnie, delikatnie je ugniatając i masując skórę głowy. Do mycia używajmy ciepłej, ale nie gorącej wody, a ostanie płukanie wykonajmy w chłodnej wodzie, co zamknie łuski włosów. Odżywki i balsamy regenerują strukturę włosów i wpływają na ich wygląd, ale musimy dobrze je wybierać. Zdecydowanie lepsze są preparaty, które trzeba zmywać. Maseczki nakładajmy tylko na włosy, z dala od ich nasady, gdyż aplikowanie na skórę jest powodem szybszego przetłuszczania się włosów. Trzymajmy produkt na włosach tak długo, jak zaleca producent i dokładnie je spłukujmy.

Dbanie o włosy nie jest bardzo skomplikowane. Wystarczy tylko pamiętać o kilku zasadach, do których należą między innymi zalecenia delikatnego rozczesywania, suszenia włosów chłodnym powietrzem czy unikania stosowania gorących lokówek i prostownic. Jeśli włosy są w złym stanie, wzmocnijmy je, zażywając Belissę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *