Jak dbać o włosy?

Gęste, lśniące i zadbane włosy są prawdziwą ozdobą każdej kobiety. Niestety, niewiele z nas w prezencie od natury otrzymało godną pozazdroszczenia czuprynę. Ponadto jeśli nie dbamy o włosy właściwie, z pewnością nie będziemy mogły pochwalić się boską fryzurą. Jak więc pielęgnować włosy, by stały się naszą wspaniałą oprawą? Czy warto przyjmować suplementy na włosy, np. Belissę?

Po pierwsze: odżywianie. Zanim sięgniemy po Belissę

Pośpiech, stres, zmęczenie, mała ilość snu i niewłaściwa dieta osłabiają nasz organizm, a jednym z objawów może być wypadanie włosów. Jeśli do tego dojdzie złe odżywianie, szybko możemy stracić sporo włosów. Musimy więc dobrze się odżywiać. Zła kondycja włosów jest jedną z konsekwencji osłabienia organizmu. Nasze włosy zbudowane są między innymi z białka i składników mineralnych, a brak w naszym organizmie miedzi i cynku skutkuje osłabieniem włosów. Aby mieć zdrowe włosy należy jeść produkty bogate w kwasy tłuszczowe omega-3, białko, witaminy A, D oraz witaminy z grupy B. Dieta powinna być zbilansowana i powinny się w niej znaleźć składniki odżywcze, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu, a których źródłem są owoce, warzywa, chude mięso, rośliny strączkowe, orzechy, ryby i nabiał. Jeśli wiemy, że nie odżywiamy się zbyt dobrze i to może być przyczyną naszych problemów, sięgnijmy po suplement diety Belissa, który dostarczy organizmowi to, co jest mu potrzebne, by włosy wyglądały świetnie. Jest to preparat wielowitaminowy z dodatkiem mikroelementów, aminokwasów oraz składników roślinnych. Zawarte w nim związki dostarczają organizmowi substancji odżywczych, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania, regeneracji. Zażywając Belissę nie   musimy już brać innych suplementów, gdyż suplement ma w składzie niezbędne do troski o włosy mikroelementy, aminokwasy oraz składniki roślinne. Działanie preparatu zostało wzbogacone L-cysteiną, aminokwasem, który wchodzi w skład kolagenu odpowiedzialnego za elastyczność skóry oraz kreatyny, głównego budulca włosów i paznokci. L-cysteina chroni komórki włosów przed działaniem wolnych rodników, dzięki czemu opóźnia procesy starzenia.

Czytaj również  Dieta bogata w cytrusy - dbaj o zdrowie

Nie tylko Belissa. Jak pielęgnować włosy?

Mycie włosów to podstawa pielęgnacji, gdyż oczyszcza je z zanieczyszczeń i przygotowuje na wchłonięcie substancji odżywczych z kosmetyków pielęgnacyjnych (odżywki, balsamy). Jeśli jest taka potrzeba (włosy się przetłuszczają lub są narażone na zabrudzenia) można je myć codziennie, ale należy stosować odpowiedni szampon. Kosmetyk należy dostosować do rodzaju i potrzeb włosów. Szampon rozprowadzamy na włosach dokładnie, delikatnie je ugniatając i masując skórę głowy. Do mycia używajmy ciepłej, ale nie gorącej wody, a ostanie płukanie wykonajmy w chłodnej wodzie, co zamknie łuski włosów. Odżywki i balsamy regenerują strukturę włosów i wpływają na ich wygląd, ale musimy dobrze je wybierać. Zdecydowanie lepsze są preparaty, które trzeba zmywać. Maseczki nakładajmy tylko na włosy, z dala od ich nasady, gdyż aplikowanie na skórę jest powodem szybszego przetłuszczania się włosów. Trzymajmy produkt na włosach tak długo, jak zaleca producent i dokładnie je spłukujmy.

Dbanie o włosy nie jest bardzo skomplikowane. Wystarczy tylko pamiętać o kilku zasadach, do których należą między innymi zalecenia delikatnego rozczesywania, suszenia włosów chłodnym powietrzem czy unikania stosowania gorących lokówek i prostownic. Jeśli włosy są w złym stanie, wzmocnijmy je, zażywając Belissę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *