Chirurgia laserowa Wrocław. Pożegnaj okulary na dobre

Parujące okulary, konieczność noszenia ze sobą płynu i pojemnika do soczewek, kosztowne akcesoria i utrudnione korzystanie z rozrywek wodnych – to tylko niektóre z uciążliwości, jakie muszą znosić pacjenci zmagający się z wadą wzroku. O wszystkim tym można zapomnieć, decydując się na chirurgię laserową. Wrocław korzysta z nowoczesnych metod – sprawdź na czym polegają.

Czym właściwie jest chirurgia laserowa? Wrocław stawia na trwałe efekty

Początki chirurgii laserowej sięgają lat 90. ubiegłego wieku. Lekarze stosowali wówczas metodę nacinania rogówki przy pomocy lasera diamentowego. Rozwój aparatury i technik medycznych pozwolił na znacznie większą precyzję. Obecnie zabieg chirurgii laserowej polega na modelowaniu laserem przedniej ściany rogówki.

Chirurgia laserowa nazywana jest również chirurgią refrakcyjną i może polegać na dwojakim modelowaniu rogówki:

  1. Chirurgia laserowa soczewkowa – zabieg polega na usunięciu wady przy pomocy lasera, wykonywany u osób cierpiących na krótko- i dalekowzroczność,
  2. Chirurgia laserowa rogówkowa – zabieg polega na wymianie wadliwej soczewki oka na nową bądź nałożeniu dodatkowej soczewki do oka.

Chirurgia refrakcyjna to operacja modelująca soczewkę – u osób krótkowzrocznych lekarz spłaszcza rogówkę, natomiast u pacjentów borykających się z dalekowzrocznością – chirurg uwypukla rogówkę. Warto podkreślić, że metoda ta ma wiele korzyści, m.in.:

  • jest zupełnie bezbolesna,
  • zapewnia trwałe efekty,
  • trwa zaledwie kilkanaście minut,
  • pozwala na powrót do codziennych aktywności już w pierwszej dobie po zabiegu.
Czytaj również  Wpływ na organizm warzyw i owoców

Chirurgia laserowa Wrocław. Kto może się zakwalifikować?

Jakie warunki należy spełnić, aby zapisać się na zabieg chirurgii laserowej? Wrocław może korzystać z szerokiej oferty leczenia. Wskazania do zabiegu to wady mieszczące się w określonym przedziale sferycznym:

  • do -12 dioptrii w przypadku krótkowzroczności,
  • do + 6 dioptrii w przypadku dalekowzroczności,
  • do 6 dioptrii w przypadku astygmatyzmu.

Chirurgię laserową stosuje się również u osób cierpiących na starczowzroczność lub zaćmę. Główne przeciwskazania do wykonania zabiegu to niektóre choroby oczu, nieustabilizowana wada, a także okres ciąży i karmienia piersią.

Więcej informacji o zabiegu na stronie: https://wco.com.pl/korekcja-wzroku/chirurgiczna-korekcja-wzroku/

Chirurgia laserowa – Wrocławskie Centrum Okulistyczne

Chciałbyś zapisać się na zabieg chirurgii laserowej? Wrocław może korzystać z usług Wrocławskiego Centrum Okulistycznego, gdzie na pacjentów czekają doświadczeni specjaliści oraz najnowocześniejsza aparatura medyczna. Już dziś umów się na pierwszą wizytę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *